Kinderkönige

  JahrKinderkönig / in1. Adjutant / in2. Adjutant / in
2021
2020
2019
2018Mara Jaqunita, LüerteFlorian BartetzkoHenryk Siemer
2017Henryk Siemer, WildeshausenMara JaqunitaFlorian Bartetzko
2016Florian Bartetzko, WildeshausenHenryk SiemerHannah Marchewa
2015Mara Jaquinta, LüerteRené SiemerElissa-Christin Jäschke
2014Clara Meyer-Nicolaus, WildeshausenJean-Pierre JüttingFranziska Jütting
2013René Siemer, WildeshausenElissa-Christin JäschkeClara Meyer-Nicolaus
2012Janine Gehlenborg, WildeshausenRené SiemerJustin Hense
2011Henrik Scheele, LüerteJan-Ole LanghorstJan-Pierre Jütting
2010Pascale Gehlenborg, WildeshausenClara Meyer-NicolausFranziska Jütting
2009Henrik Scheele, LüerteJan-Ole LanghorstPascal Gehlenborg
2008Marc Depken, WildeshausenHenrik ScheeleJan-Ole Langhorst
2007Maik Scheele, LüerteSabrina HartwigHenrik Scheele
2006Andrea Hartwig, WildeshausenAnna-Lena LanghorstSabrina Hartwig
2005Lena Depken, WildeshausenMarc DepkenAndrea Hartwig
2004Dennis Kassner, WildeshausenSören GrambergSimone Schmidt
2003Dustin Lassek, LüerteDennis KassnerMarc Depken
2002Anna-Lena Langhorst, WildeshausenOlaf BenekeMyron Lübben
2001Stephan Michelbrand, LüerteLena DepkenRoland Grashorn
2000Vanessa Wulf, WildeshausenStephan MichelbrandPit Geerken
1999Ingo Geerken, LüerteJan-Justus BrengerPhilip Meyenburg
1998Nadine Nicolaus, WildeshausenStefan GrambergArne Krause
1997Denis Nicolaus, WildeshausenArne KrauseNadine Nicolaus
1996Stefan Gramberg, DüngstrupNina HagelmannTobias Kuraschinski
1995Torsten Gramberg, DüngstrupNadine NicolausNina Hagelmann
1994Dörte Picklapp, LüerteSandra AlbertzTorsten Gramberg
1993Matthias Nicolaus, WildeshausenTonja MarchewaSandra Albertz
1992Timo Kowalczyk, LüerteStefanie JüttingSascha Albertz
1991Annika Reineberg, HolzhausenTimo BrengelmannKatja Plate
1990Torsten Runte, HolzhausenAnja EilersNico Weber
1989Katja Plate, HolzhausenHeino WohlersTimo Plate
1988Timo Brengelmann, LüerteDorina Hespe-MeyerSven Hespe-Meyer
1987Marc Jäschke, BargloyTanja BrengelmannAstrid Kock
1986Andrea Bülow, WildeshausenAnja Hespe-MeyerTheda Denker
1985Jens Kuraschinski, BargloySabine SchönherrLars Persokowski
1984Tanja Brengelmann, LüerteBjörn OltmannMarc Jäschke
1983Anja Hespe-Meyer, DüngstrupDette BenekeKirstin Reineberg
1982Heide Eilers, Holzhausen
1981Ralf Brüning, Thölstedt
1980Frank Görke, WildeshausenUte MüllerHartmut Stolle
1979Uwe Flege, BargloySonja ScheeleAndreas Graue
1978Ralf Riedemann, BargloyGabi KlattHenning Rökker
1977Hergen Stolle, HolzhausenRalf RiedemannDieter Müller
1976Karsten Scheele, LüerteGerold MeyerHergen Stolle
1975Dieter Müller, HesterhögeHartmut MüllerErich Meyer
1974Dirk Grashorn, LüerteFrank MeyenburgAndreas Scheele
1973Hiltrud Bramlage, WildeshausenRalf HarmsHorst-Dieter Reinking
1972Detlef Harms, AumühleHans-Hermann WohlersDieter Nicolaus
1971Heiko Kammann, HolzhausenDirk GrashornHeiner Hüls
1970Kurt Hagelmann, LüerteFrank KammannRolf Ellerhorst
1969Klaus Kuraschinski, BargloyVolker SandkuhlHeinz-Günter Krause
1968Hajo Gramberg, DüngstrupEwald DeepeMichael Rübesam
1967Kurt Hespe-Meyer, DüngstrupJürgen ArndsErhard Picklapp
1966Heinz-Günter Krause, DüngstrupGerhard AhlersManfred Heuer
1965Dieter Kammann, HolzhausenManfred KowalczykDieter Fitzenreiter
1964Gerd Hespe-Meyer, DüngstrupKurt Hespe-MeyerHorst Flege
1963Gerd Sasse, ThölstedtHerwig OttePaul Rand
1962Rudolf Fasche, Lüerte
1961Wilfried Heuer
1960Heinz Eckhoff, Bargloy
1959Manfred Picklapp, Holzhausen
1958Heinz Fasche, Lüerte
1957Erich Picklapp, Holzhausen
1956Manfred Morschek